Trener, konsultant, interim menedżer, przedsiębiorca.

Ponad 30 lat doświadczeń biznesowych; 16 lat stanowiska kierownicze, 17 lat właściciel firmy szkoleniowo doradczej.

Przez 9 lat pracował w dwóch największych na świecie firmach w swoich branżach; IKEA, Electrolux.

Z prowadzonych przez niego szkoleń skorzystało już ponad 22 000 osób, w czasie ponad 3200 dni szkoleniowych.   

Absolwent studiów MBA oraz magisterskich w Wyższej Szkole Zarządzania w Warszawie (Polish Open University) oraz Oxford Brookes University.

20180525 1439 OK

 

Świadczy usługi doradcze, trenerskie, wsparcia firm wiedzą ekspercką, zarządza działami i organizacjami.

Specjalizacja: 

  • zarządzanie organizacją (CEO)
  • zarządzanie zespołami,
  • przywództwo,
  • sprzedaż i obsługa klienta,
  • negocjacje, rozwój osobisty,
  • zarządzanie zmianą, wprowadzanie i komunikacja strategii, 
  • prowadzenie spotkań - wystąpień,
  • organizacja pracy i czasu,
  • coaching i On the Job Training,
  • work-life balance - work life integration.

 

Od 2005 roku prowadzi Aspen Consulting, jest zaangażowany w szkolenia i doradztwo w zarządzaniu, prowadzi coaching, wspiera menedżerów i właścicieli firm.

Przez rok 2021-22, CEOTimberLine Furniture. Analiza sytuacji bieżącej w firmie. Przygotowanie organizacji do zmian personalnych oraz nowej lokalizacji i ich przeprowadzenie. Rekrutacja na nowo stworzone stanowiska, zbudowanie nowej struktury organizacyjnej. Aktywne poszukiwanie i zarządzanie relacjami z klientami B2B. Osiągnięcia: rekrutacja - stworzenie zespołu sprawnie działającego i rozwijającego biznes, zapewnienie zatrudnienia fachowców, eliminacja słabych punktów i wzmocnienie potencjału rynkowego firmy. Pięciokrotny wzrost wartości i ilości zapytań/ofert dla klientów (500%) i trzykrotny wzrost wartości zleceń produkcyjnych (300%) - rok do roku

W 2018, jako CEO firmy Klienta, prowadził projekt zmiany organizacji produkcyjno handlowej, z zarządzania tradycyjnego na oparte na wartościach organizacji samozarzadzającej - turkusowej.

W 2011, wspierał Prezesa Zarządu w Yawal S.A. i Final S.A. na stanowisku Zastępcy Dyrektora Zarządzającego ds. Sprzedaży i Doradcy Prezesa ds. Sprzedaży. 

 

W latach 2010-2015 - równolegle - wykładowca Executive MBA (Master of Business Administration - na podyplomowych studiach z zarządzania strategicznego) w Wyższej Szkole Zarządzania – Polish Open University – Oxford Brookes University
Odpowiedzialny za prowadzenie zajęć warsztatowych z Zarządzania Strategicznego, Etyki Biznesu, Kultury Organizacji, Zarządzania Talentami, Zarządzania przez Cele, Odpowiedzialności Menedżerskiej w Podejmowaniu Decyzji a także z Doskonalenia umiejętności Psychospołecznych w Oddziałach w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Ponadto prowadził zajęcia na poziomie BBA (licencjat) i studiów magisterskich z Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Opracował autorskie warsztaty z różnych obszarów zarządzania strategicznego, dla każdego poziomu studiów Executive MBA.

Współpracował jako wykładowca z UKSW, Chrześcijańską Szkołą Przywództwa (Studia Podyplomowe MBA), z Francuskim Instytutem Zarządzania (FIZ) jako wykładowca, w ramach prowadzonych przez Instytut, studiów MBA.

Współpracuje z firmami szkoleniowymi: VR Training, Certes, MDDP, Langas, Semper, Coraz Lepsza Firma, Hillway, Aktren, Lauren Peso, Circunus, Berndson, Selectone - HPR Group, Support, Fluent, Francuski Instytut Gospodarki Polska, Francuski Instytut Zarządzania.

Projektuje i przeprowadza szkolenia, pomaga w tworzeniu i realizacji projektów rozwojowych, wspiera menedżerów i właścicieli firm w sesjach konsultingowych.

Prowadzi seminaria dla kadry zarządzającej, m.in.: „Komunikacja strategii firmy. Jak przekonać pracowników do realizacji strategii firmy?”, „Zarządzanie zmianą”, „Negocjacje w biznesie” oraz „Przywództwo w procesie zmian”.

 

W latach 2003 – 2005
pracował w Amica Wronki S.A. jako dyrektor sprzedaży. Był odpowiedzialny za zarządzanie sprzedażą krajową - sprzęt AGD. Zarządzał działem i zespołem sprzedaży - 50 osób. Był odpowiedzialny za budżet sprzedaży w wysokości 700 milionów złotych.

 

W latach 2000 – 2003
pracował w Electrolux Poland Sp. z o.o. jako dyrektor sprzedaży reprezentował firmę Electrolux w Polsce odnośnie marek Electrolux, AEG, Zanussi. Zarządzał działem oraz zespołem sprzedaży (24 osoby). Był odpowiedzialny za budżet sprzedaży w wysokości 300 milionów złotych.

 

W latach 1997 – 2000
pracował w Merloni Indesit Polska Sp. z o.o. jako dyrektor sprzedaży, (24 osoby). Budżet sprzedaży ponad 80mln zł.

 

W roku 1997
pracował w Leroy Merlin Polska Sp. z o.o. jako kierownik działu sprzedaży, (dyrektor sklepu), zarządzał działami sprzedaży, jako przygotowanie do pracy dyrektora sklepu w Gdańsku (załoga 150 osób).

 

W latach 1990 – 1996
był zatrudniony w IKEA Retail Sp. z o.o. jako menedżer sprzedaży. Był odpowiedzialny za tworzenie cen detalicznych dla sklepów IKEA w Polsce, badania rynku, analizy, zarządzanie zespołem 28 pracowników, treningi dla załogi – obsługę klienta – pracę z asortymentem, kontrolę poziomu sprzedaży, wprowadzanie akcji promocyjnych, planowanie poziomu sprzedaży, zamawianie towarów, planowanie dostaw.

 

Zapraszam do obejrzenia krótkiej prezentacji: https://youtu.be/7bwEzJ8IMy4

07 Co robię Mój dorobek zawodowy

Jesteście ciekawi wyceny?
Skontaktujcie się z nami, by ustalić szczegóły indywidualnej współpracy. Zapewniamy, że jesteśmy elastyczni 😊
 
stat4u